Kiedy warto skorzystać z doradztwa gospodarczego?

Kiedy warto skorzystać z doradztwa gospodarczego?

Czym jest doradztwo gospodarcze? To wszystko, czego potrzebuje firma, aby funkcjonować sprawnie, stabilnie, legalnie – oraz żeby minimalizować straty i maksymalizować zyski. Nasze biuro rachunkowe świadczy usługi z zakresu doradztwa gospodarczego i odpowiada na pytania dotyczące optymalnego momentu na skorzystanie z takiego rozwiązania.

Jakie usługi obejmuje doradztwo gospodarcze?

Usługi wchodzące w zakres doradztwa gospodarczego uzależnione są od potrzeb danego przedsiębiorcy. Może zacząć się praktycznie jeszcze przed zaistnieniem przedsiębiorcy, jest witalne dla firmy w trakcie jej istnienia oraz szczególnie wskazane w trakcie likwidacji działalności. Na każdym z tych etapów zakres usług będzie się nieco różnił.

 Kiedy dana osoba wybiera się do biura rachunkowego świadczącego usługi doradztwa gospodarczego, aby dopiero rozpocząć działalność gospodarczą, wtedy podstawową czynnością jest zakładanie spółek w KRS – co obejmuje nie tylko samą rejestrację, ale także doradztwo w zakresie optymalnej formy prowadzenia działalności. W trakcie działalności doradztwo gospodarcze wspomaga bieżące funkcjonowanie firmy, a w przypadku likwidacji nadzoruje i prowadzi postępowanie.

Do kogo kierowane są usługi doradztwa gospodarczego? Kiedy wato z nich skorzystać?

Zakres podmiotów, do których kierowane są tego rodzaju usługi jest bardzo szeroki. Na doradztwie gospodarczym skorzysta każda firma – prowadząc działalność gospodarczą po prostu nie da się pamiętać o wszystkim.

Z usług doradztwa gospodarczego warto zaś – niezależnie od formy prowadzenia działalności – skorzystać szczególnie teraz, w obliczu i perspektywie szeroko zakrojonych zmian gospodarczych w Polsce. Spowodowane są one nie tylko oczywistą pandemią i nadmiernymi nowelizacjami w prawie podatkowym i gospodarczym, tj. Nowy Ład. Obecna sytuacja nie tylko konfunduje przedsiębiorców, ale także nie zmierza ku poprawie. W obliczu rychłych przemian związanych z kryzysem jest szczególnie ważnym, aby korzystać z usług doradztwa gospodarczego.